سفارش تبلیغ
صبا
Post Icon

.دمای مناسب نوزاد

دمای مناسب برای نوزاددمای مناسب نوزاد

دمای مناسب برای بدن نوزاد  حدود 37.4 درجه است. دمای محیط نوزاد نیز حدود 30 درجه می باشد. حال اگر دمای محیطی نوزاد بالاتر باشد باعث تعریق بیشتر نوزاد و در نتیجه بی حالی و بی میلی او به شیر خوردن می شود. این امر هم باعث کاهش دفع بیلی روبین از بدن او شده و زردی او به خوبی درمان نمی شود.

 

ر.ک

 


 برای اجاره دستگاه زردی نوزاد(فتوتراپی) تماس بگیرید:

 

09101369861
      
Post Icon

سنجش میزان زردی

سنجش میزان و درجه زردی

زردی سه حالت دارد. خفیف، متوسط و شدید.درجه زردی نوزاد

1-اگر زردی تنها سر و گردن کودک را فرا بگیرد به آن زردی خفیف می گویند.

2-اگر زردی علاوه بر سر و گردن سینه و شکم(تا ناف) نوزاد را هم فرا بگیرد به آن زردی متوسط می گویند.

3-اگر زردی کل بدن نوزاد را فرا بگیرد به آن زردی شدید می گویند.

 

تخمین درجه زردی در منزل

برای اینکه تشخیص دهید درجه زردی چقدر است می توانید بدین صورت آن را تخمین بزنید:تشخیص میزان زردی

ابتدا صورت و چشم نوزاد را نگاه کنید. اگر زرد بود پس درجه اول زردی را دارد و به سراغ سینه توزاد بروید.انگشت خود را به آرامی روی سینه نوزاد بگذارید و بردارید اگر زرد بود یعنی درجه متوسط را هم دارد و به سراغ کف پای نوزاد بروید. همین کار را بر روی کف پایش انجام دهید و اگر زرد بود یعنی زردی نوزاد شدید است.اگر فقط صورت زرد باشد، بیلی‌روبین بین 5 تا 7 است، بالای سینه تا ناف حدود 10، تا پایین شکم 15 و تا نوک پا 20 میلیگرم بر دسی‌لیتر می باشد.

 

برای اجاره دستگاه زردی نوزاد(فتوتراپی) تماس بگیرید:

 

09101369861
      
Post Icon

درمانهای سنتی زردی بچه

درمانهای سنتی زردی نوزاد 

 

 • ترنجبینراههای سنتی درمان زردی
 • شیرخشت
 • آرد جو
 • عرق کاسنی
 • حجامت پشت گوش نوزاد
 • کدو مسمی
 • روغن زیتون
 • آب سیب
 •  

   

  ترنجبین

  یک گرم از این ترنجبین را در یک استکان آب داغ حل کرد و به مدت سه روز با قاشق چای خوری به نوزاد خوراند.


  شیر خشت

   

  شیر خشت نیز مانند ترنجبین در پایین آوردن زردی نوزادان موثر است.


  آرد جو

  به ا ین صورت که آرد جوی نرم و الک شده را روی بدن نوزاد به جز روی صورت و دور ناف می باشند. این روش همراه نور درمانی تأثیر و سرعت درمانی بیشتری خواهد داشت.


  عرق کاسنی

  شستن بدن نوزاد با عرق کاسنی همراه آب ولرم نیز در درمان زردی موثر است.


  حجامت پشت گوش نوزاد

  در پشت گوش نوزاد خراش کوچکی ایجاد می کنید تا چند قطره خون از آن جاری شود. البته این کار باید به صورت کاملا بهداشتی انجام گیرند. حجامت با خون دادن تفاوت دارد(حجامت خون مویرگی است) و برای تقویت دستگاه ایمنی نوزاد مفید است.


  آب پوست کدو مسمی

  اگر زردی نوزاد خفیف باشد  پوست کدو مسمی را می تراشید و آب آن را می گیرید.فقط یکبار مصرف آن به اندازه یک قاشق چای خوری کافی است.اما اگر زردی متوسط است باید دو قاشق چای خوری با فاصله یک روز به نوزاد داده شود.


  روغن زیتون

  مادر نوزاد باید با هر یک از ناهار و شام یک قاشق پلوخوری روغن زیتون مصرف کند.اگر زردی خفیف بود تا یک هفته و اگر زردی متوسط بود تا دو هفته و اگر شدید بود تا سه هفته باید مصرف کند.


  آب سیب

  مادر نوزاد باید هر روز یک لیوان آب سیب تازه مصرف کند.اگر زردی خفیف بود یک لیوان و اگر زردی متوسط بود دو لیوان و اگر زردی شدید بود سه لیوان در روز باید مصرف کند.

   

  مطالب مرتبط:

   

   برای اجاره دستگاه زردی نوزاد(فتوتراپی) تماس بگیرید:

  09101369861
        
  Post Icon

  زردی نوزاد و لیمو ترش !

  درمان زردی با لیمو ترش

  مادر با خوردن چند لیمو ترش قبل از هر بار شیردادن به نوزادش موجب از بین رفتن زردی (یرقان) در کودکش می شود. درمان زردی با لیمو ترش

  زردی از این جهت حائز اهمیت است که ماده بیلی روبین که باعث رنگ زرد پوست می شود اگر از حدی بالاتر رود، در مغز نوزاد رسوب می کند و باعث صدمات جبران ناپذیر همچون فلج مغزی و عقب ماندگی ذهنی در آن نوزاد می شود. این رنگ دانه به طور طبیعی بر اثر تخریب سلول های قرمز خونی پیر شده ایجاد می شود. 

  زردی در یک سوم نوزادان در طی هفته اول بعد از تولد دیده می شود.

  تقریباً در تمام این نوزادان هیچ بیماری زمینه ای وجود ندارد و علت بروز آن تنها این است که کبد و دستگاه گوارش نوزاد در حال تطابق یافتن با زندگی خارج رحمی است. زردی فیزیولوژیک در نوزادانی که شیرمادر می خورند بیشتر دیده می شود و بعد از بررسی های لازم توسط پزشک ، اغلب نکته نگران کننده ای یافت نمی شود. 

  توصیه ها برای درمان زردی

  در مدتی که نوزاد زرد است بهتر است شیردهی زود به زود و با فواصل زمانی کمتر صورت گیرد. توجه کنید که دادن آب و آب قند باعث بدتر شدن زردی می شود. 

  به تمامی مادرانی که با این مشکل روبرو هستند توصیه می شود که با استفاده و خوردن لیمو ترش باعث تسریع در حل مشکل خود و نوزادشان شوند. 

  لامپ های مهتابی معمولی خانگی اثری در درمان زردی ندارند و نوردرمانی می بایست در بیمارستان و یا در شرایط خاصی که پزشک تجویز کند با دستگاه مخصوص فتوتراپی در منزل انجام بگیرد.

   

  مطالب مرتبط:

   برای اجاره دستگاه زردی نوزاد(فتوتراپی) تماس بگیرید:

  09101369861